Intranet dla firm

Kontekst

Rzeszowska fundacja dysponuje własnym forum, na którym miłośnicy fauny intensywnie wymieniają się informacjami dotyczącymi lokalnych gatunków zwierząt. Użytkownicy udostępniają sobie wzajemnie sporą ilość plików różnego typu. Szereg trudności związanych z procesami przesyłania oraz przeglądania dokumentów stał się motywacją organizacji do tego, aby odnaleźć odpowiednie rozwiązanie. W efekcie nasz klient postanowił wdrożyć intranet dla firm, czyli sieć, która sprawdza się świetnie na płaszczyźnie komunikacyjnej – w przypadku dużych i złożonych organizacji.

Działanie fundacji ukierunkowane jest przede wszystkim na poszerzanie wiedzy o różnych gatunkach. Wiąże się to z prowadzeniem nieprzerwanego nadzoru nad zwierzętami – poprzez rejestrowanie miejsca ich pobytu oraz zachowań, które przejawiają. W tym celu wykorzystywane są kamery internetowe. Forum stanowi nie tylko sentymentalną przestrzeń dla użytkowników – jest również ogromną bazą wiedzy i zapisem wspólnie stworzonej historii.

Wyzwanie

Przed modernizacją, a więc zanim przystąpiliśmy do wykonania dedykowanego intranetu, użytkownicy borykali się z następującymi problemami:

  • utrudnione wgrywanie plików graficznych z dysku
  • omyłkowe nadpisywanie plików graficznych
  • brak możliwości udostępniania dokumentów w formatach doc. i PDF
  • utrudnienia w zakresie szybkiego przeglądania i filtrowania wgranych plików

Współpraca i wdrożenie

Celem projektu było dostarczenie funkcjonalności umożliwiających udostępnianie plików różnych formatów, a także ich archiwizowanie – w sposób prosty i uporządkowany. Projekt zrealizowaliśmy w ścisłym porozumieniu z fundacją. W efekcie przeprowadziliśmy następujące czynności:

  • przygotowanie oraz dostarczenie funkcjonalności wgrywania plików z przewidywanymi rozszerzeniami
  • wdrożenie wyszukiwarki wgrywanych plików wykorzystującej tagi
  • wprowadzenie możliwości tematycznego różnicowania projektów

Korzyści

Nowo wdrożony, profesjonalny intranet dla firm poskutkował szeregiem usprawnień w funkcjonowaniu internetowego forum. Dostarczone moduły zaowocowały przede wszystkim:

  • eliminacją trudności w zakresie dzielenia się informacjami
  • bezproblemową i efektywną wymianą treści między użytkownikami  
  • możliwością sprawnego przeglądania plików – dzięki wprowadzeniu odpowiednich filtrów wyszukiwania

Realizacja projektu wpłynęła pozytywnie na jakość komunikacji między użytkownikami forum. Dzięki nowo wdrożonym rozwiązaniom, miłośnicy fauny mogą nadal korzystać z rozbudowanej bazy wiedzy i dzielić się swoją pasją z innymi – niezależnie od rodzaju wgrywanych plików i ilości udostępnianych danych.

Rozwiązanie

Rozwiązanie zostało dokomponowane do forum opartego na PunBB. Funkcjonalności stworzyliśmy w języku PHP – w oparciu o rozwiązania gotowych bibliotek na licencji OpenSource.

Skontaktuj się z nami!

Telefon: 516 310 444

E-mail: biuro@perbis.pl

Lub podaj numer a oddzwonimy

Sprawdź, jakie projekty wykonaliśmy

Nie boimy się żadnych wyzwań. Mamy za sobą kilkadziesiąt projektów stworzonych dla wielu różnych branż.

Przeglądaj więcej realizacji →