Projektowanie graficzne – dlaczego warto?

Projektowanie graficzne jest ważne nie tylko z punktu widzenia UX, ale również z perspektywy pozycjonowania strony lub sklepu. Profesjonalne i odpowiednio zoptymalizowane grafiki na stronie internetowej budują wiarygodność firmy, są istotną częścią brandingu i pomagają w zwiększaniu widoczności w Google. Przedstawiamy korzyści, jakie płyną z projektowania graficznego na potrzeby stron www i sklepów internetowych.

Profesjonalne projekty graficzne – kiedy mają sens?

Profesjonalna oprawa graficzna ma sens w przypadku każdej firmy, która chce promować swoje usługi lub produkty w Internecie. Wszystko dlatego, że obecnie trudno prowadzić skuteczny marketing internetowy bez atrakcyjnego i odpowiednio zoptymalizowanego contentu.

W związku z tym elementy takie jak szata graficzna strony www, logo firmy oraz grafiki eksponujące kluczowe informacje na stronie powinny być:

  • oryginalne i estetyczne,
  • spójne z obraną strategią komunikacji marki,
  • osadzone zgodnie z UX (User Experience),
  • zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarki Google.

Efekt taki można osiągnąć, decydując się na projekty wykonane przez profesjonalnego grafika i zoptymalizowane następnie przez specjalistę SEO. Dzięki temu Twoja strona będzie atrakcyjna, wyróżniająca się spośród konkurencji i dobrze odczytywana przez wyszukiwarkę Google.

projektowanie graficzne dla firm

Projektowanie graficzne i co dalej?

Odpowiednio przygotowane, atrakcyjne grafiki muszą również być optymalne z perspektywy pozycjonowania strony www lub sklepu internetowego. Oznacza to między innymi, że powinny mieć odpowiedni format i charakteryzować się optymalną wagą. Ponadto należy wbudować je w stronę www z uwzględnieniem odbioru witryny przez użytkowników urządzeń mobilnych.

Ważnym elementem wszystkich grafik zamieszczanych na stronie są meta tagi, przede wszystkim tak zwane „alty”, które należy uzupełnić w taki sposób, aby wyświetlały się grupie docelowej w Google Grafika.

Potrzebujesz profesjonalnych projektów graficznych na swoją stronę internetową? Chcesz otrzymać bezpłatną strategię optymalizacji pod kątem SEO? Skontaktuj się z nami!

Jak przebiega projektowanie aplikacji? Sprawdź, jak proces...

Po czym można rozpoznać skuteczną agencję SEO? Sprawdź i podejmij...

Czym jest User Generated Content? Jakie są jego rodzaje i co to oznacza...

Jakie wymiary powinno mieć facebookowe zdjęcie w tle w 2024 roku?...