Strona responsywna – co to oznacza?

(16)

Obecnie więcej niż 90% użytkowników Internetu to osoby, które przeglądają treści z poziomu telefonu komórkowego. Dlatego strona responsywna to konieczność dla firm, które chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Co oznacza responsywność witryny?

RWD – responsywne strony www

Responsywne witryny to takie, które używają RWD (Responsive Web Design). RWD jest technologią pozwalającą na dostosowanie strony internetowej do wymagań urządzeń mobilnych, czyli smartfonów i tabletów. Dzięki RWD internauci korzystający z urządzeń mobilnych mogą bez przeszkód przeglądać wszystkie treści znajdujące się na stronie internetowej.

Z kolei strony www, które nie zostały dostosowane do telefonów i tabletów, są mniej czytelne, a czasami nawet niemożliwe do rozszyfrowania dla potencjalnego klienta. W efekcie odbiorca, który chciał podjąć interakcję z firmową stroną lub sklepem internetowym, rezygnuje z dalszego działania i wybiera usługi konkurencyjnej firmy.

responsywna witryna

RWD jako kluczowy element projektowania UX

Z pewnością można stwierdzić, że responsywność jest istotną częścią projektowania User Experience (UX). Firmy, które dbają o wysokie standardy UX na swojej stronie, są bardziej wiarygodne w oczach potencjalnych klientów. W efekcie użytkownicy częściej decydują się na zakup lub wypełnienie formularza kontaktowego.

Wystarczy zapoznać się z wynikami badań. Blogging Wizard wskazuje, że strony, które są nieczytelne i chaotyczne z poziomu smartfonów i tabletów, wywołują niechęć do przeglądania treści u ponad połowy internetowych odbiorców.

Interesuje Cię nowa strona responsywna lub chcesz wdrożyć RWD na aktualnej witrynie? Oferujemy bezpłatną konsultację. Skontaktuj się z nami!

Czym jest User Generated Content? Jakie są jego rodzaje i co to oznacza...

Jakie wymiary powinno mieć facebookowe zdjęcie w tle w 2024 roku?...

Dlaczego warto zdecydować się na usługi projektowania graficznego?...

Jak zacząć działania SEO? Podstawą jest oczywiście odpowiednio...