Nowoczesna strona internetowa dla gminy

Kontekst

Jedna z podkarpackich gmin przystąpiła do realizacji projektu dotyczącego modernizacji lokalnej infrastruktury. Przedsięwzięcie finansowane było przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nasz klient potrzebował przestrzeni w Internecie umożliwiającej z jednej strony prezentację informacji na temat projektu, z drugiej strony pozwalającej na aktywne promowanie działań podejmowanych przez gminę. Z tego względu cel naszej kolejnej realizacji stanowiła nowoczesna strona internetowa dla gminy.

Klient poszukiwał rzetelnych usług z zakresu projektowania profesjonalnych stron www. W rezultacie zapoznania się z firmową ofertą i wstępnej konsultacji gmina zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z naszą firmą.

Wyzwanie

Zadanie, którego się podjęliśmy, polegało przede wszystkim na zaprojektowaniu profesjonalnej strony internetowej dla gminy – zupełnie od podstaw. Klient przedstawił nam następujące wytyczne dotyczące realizacji:

 • projekt witryny o specyficznej tematyce – ochrona przeciwpowodziowa
 • stworzenie strony prezentującej działania realizowane przez gminę
 • możliwość wyeksponowania rozbudowanej galerii zdjęć
 • stworzenie archiwum systematyzującego wykonane działania

Realizacja projektu wymagała wdrożenia nowoczesnych rozwiązań informatycznych, graficznych i treściowych. Strona miała przede wszystkim w sposób przystępny prezentować aktywność podejmowaną przez gminę.

Współpraca i wdrożenie

Realizację projektu rozpoczęliśmy oczywiście od rozmowy z klientem, podczas której stworzyliśmy szczegółowy plan działania. W rezultacie prace nad nową stroną internetową przebiegały w następujący sposób:

 • stworzenie i zaprogramowanie unikalnego szablonu strony
 • wdrożenie wytycznych związanych z dostępnością witryny (WCAG)
 • zagospodarowanie poszczególnych sekcji strony – informacjami, galerią i archiwum
 • przeprowadzenie szkolenia z zakresu administrowania stroną www

Korzyści

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom gmina zyskała nowoczesną, unikalną stronę internetową, dostępną dla szerokiego grona odbiorców i prezentującą wartościowe treści. Realizacja projektu przyniosła następujące efekty:

 • indywidualny projekt nowoczesnej strony internetowej
 • przystępne przedstawienie ważnych treści na stronie
 • klarowna prezentacja zadań zrealizowanych przez gminę
 • intuicyjna w obsłudze galeria zdjęć
 • łatwy dostęp do informacji

Konsultacje, z których klient korzystał w trakcie realizowania projektu, zaowocowały efektywną współpracą, prowadzącą finalnie do stworzenia satysfakcjonującego rozwiązania. Oczywiście wszystkie działania podejmowane były na podstawie wytycznych naszego klienta, które stanowiły fundament kreatywnej i profesjonalnej realizacji przedsięwzięcia.

Rozwiązanie

W efekcie naszych działań stworzona została nowoczesna strona internetowa dla gminy. Narzędzie, które wykorzystywaliśmy na potrzeby projektu to funkcjonalne oprogramowanie WordPress. Po wdrożeniu rozwiązania przeprowadziliśmy szkolenie w zakresie zarządzania nową witryną.

Skontaktuj się z nami!

Telefon: 516 310 444

E-mail: biuro@perbis.pl

Lub podaj numer a oddzwonimy

Sprawdź, jakie projekty wykonaliśmy

Nie boimy się żadnych wyzwań. Mamy za sobą kilkadziesiąt projektów stworzonych dla wielu różnych branż.

Przeglądaj więcej realizacji →