Szybkość strony internetowej – od czego zależy?

Szybkość strony internetowej musi być odpowiednia nie tylko ze względu na doświadczenie użytkownika, ale również w kontekście SEO. Jaka powinna być i od czego zależy szybkość witryny? Przedstawiamy garść praktycznych informacji na ten temat.

Czynniki wpływające na szybkość witryny

Każda firma inwestująca w pozycjonowanie stron powinna poświęcić uwagę również technicznym aspektom SEO. Zbyt wolno ładująca się strona internetowa jest jednym z takich technicznych aspektów, który odbija się negatywnie na efektach działań SEO. Dlatego należy jak najszybciej poprawić ten wskaźnik.

Czynniki, które wpływają na szybkość witryny to:

  • nieodpowiednie pliki graficzne,
  • niewłaściwy kod strony,
  • brak certyfikatu SSL,
  • nadmierna liczba pluginów,
  • i nie tylko.

Rozwiązanie wielu z tych problemów wymaga zazwyczaj profesjonalnego wsparcia informatycznego i jest kluczowe w kontekście budowania pozycji w popularnej wyszukiwarce Google.

szybkość strony internetowej porady

Optymalna szybkość strony internetowej

Wielu właścicieli witryn może zaskoczyć fakt, że strona internetowa powinna ładować się maksymalnie do 3 sekund. Dłuższy czas ładowania witryny prowadzi do tego, że użytkownicy opuszczają ją, zanim wyświetli się jakakolwiek firmowa oferta lub widok produktów w sklepie internetowym, co oczywiście odbija się negatywnie na liczbie konwersji.

Szybkość swojej strony możesz sprawdzić w PageSpeed Insights. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoja witryna ładuje się w odpowiednim czasie – zarówno na komputerach, jak i telefonach komórkowych.

Potrzebujesz wsparcia w sprawdzeniu, jaka jest szybkość Twojej strony internetowej lub chcesz poprawić ten wskaźnik? Nasi programiści i specjaliści SEO służą pomocą. Skontaktuj się z nami!

Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy nad dedykowaną...

Jak wybrać skuteczną firmę SEO? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jaka jest odpowiednia szybkość strony internetowej i co na nią...

Różnica między B2B a B2C jest kluczowa w kontekście marketingu....