Jaki format zdjęć na stronę internetową?

Zdjęcia publikowane na stronie www mogą negatywnie wpływać na wydajność witryny. Szczególnie jeśli liczba grafik stale rośnie. Dlatego zawsze należy dbać o to, aby nie obciążać nadmiernie strony internetowej. Możesz uniknąć problemów technicznych dzięki odpowiedniej konwersji plików. Zatem jaki format zdjęć na stronę internetową sprawdzi się najlepiej?

Najlepszy format zdjęć na stronę www

Jak już wspomniano, wydajność Twojej witryny zależy między innymi od rodzaju plików, które wgrywasz. Obecnie sprawnie działające strony internetowe raczej nie posiadają w swojej bibliotece zdjęć JPEG. Coraz częściej właściciele stron www wybierają format PNG lub WebP. Powodem jest oczywiście niska waga tak sformatowanych plików graficznych.

format zdjęć na firmową stronę

Innym optymalnym rozwiązaniem dla stron internetowych są grafiki wektorowe w formacie SVG. Pliki graficzne tego typu są nie tylko lekkie, ale również ostre, szczególnie w odniesieniu do nawet najdrobniejszych detali. Z tego względu SVG warto stosować między innymi w przypadku graficznych prezentacji danych liczbowych.

Jak zmienić format zdjęcia?

Zmiana formatu zdjęcia jest możliwa oczywiście dzięki konwersji. Przeprowadzisz ją online, korzystając z odpowiednio dobranych narzędzi. Interesuje Cię konwersja zdjęć na WebP? Do tego celu warto wykorzystać Birme. W tym narzędziu przy zmianie rozszerzenia pliku możesz również ustawić pożądaną procentową jakość grafiki.

Innym ciekawym narzędziem online jest AnyConv. Wystarczy upuścić zdjęcia w wyznaczonym miejscu, a następnie wybrać odpowiednie rozszerzenie pliku i kliknąć „Convert”. Gdy konwersja się skończy, pobierz zdjęcia za pomocą przycisku „Download”. W tym narzędziu możesz zmienić format plików graficznych na WebP, PNG, SVG i nie tylko.

zmiana formatu zdjęcia

Potrzebujesz wsparcia w zakresie zmiany formatu zdjęć? Każdego dnia optymalizujemy grafiki na strony internetowe naszych klientów. Skontaktuj się z nami!

Czym jest User Generated Content? Jakie są jego rodzaje i co to oznacza...

Jakie wymiary powinno mieć facebookowe zdjęcie w tle w 2024 roku?...

Dlaczego warto zdecydować się na usługi projektowania graficznego?...

Jak zacząć działania SEO? Podstawą jest oczywiście odpowiednio...