Sklep internetowy obniża koszty dostosowania produktu

(16)

Sklep internetowy działający w branży cukierniczej zwiększa swoje przychody o 8% i znacząco obniża koszty dostosowania. Wystarczyło wdrożenie atrakcyjnego konfiguratora produktu, aby zainteresować klientów i usprawnić realizację zamówień.

Skrócony czas obsługi klienta

Głównym problemem sklepu internetowego był zbyt długi czas obsługi klienta. Zamówienia, które wiązały się z koniecznością dostosowania wyglądu opakowania do potrzeb kontrahenta, były realizowane drogą mailową.

Klienci przesyłali swoje wytyczne i pomysły, a cały proces przebiegał za pośrednictwem poczty elektronicznej. Taki sposób realizacji zamówień był problematyczny zarówno dla pracowników sklepu, jak i dla klientów.

Okazało się, że niektóre rozwiązania graficzne klient może przygotować samodzielnie, korzystając z nowych usprawnień strony internetowej sklepu. Wdrożenie konfiguratora produktu było funkcjonalnym rozwiązaniem nie tylko dla pracowników – klienci zwiększyli swoje zainteresowanie ofertą, ponieważ proces realizacji zamówień przebiegał błyskawicznie.

Online marketing

Mniejsze koszty dostosowania i większe zyski

Wraz z usprawnieniem procesu obsługi klienta, zainteresowanie ofertą wzrosło, a stąd był już tylko krok do zwiększenia zysków. Dzięki nowoczesnej funkcjonalności, sklep internetowy zarejestrował znaczną redukcję kosztów.

Wdrożenie atrakcyjnego konfiguratora produktu poskutkowało wzrostem przychodów o 8% i zmniejszeniem kosztów dostosowania – aż o 73%. Możliwość samodzielnej personalizacji zamówienia sprawiła, że klienci chętniej korzystali z usług sklepu internetowego.

Podsumowanie

Mniejsze koszty dostosowania niestandardowego produktu i wzrost przychodów w sklepie internetowym – to główne skutki stworzenia dedykowanego rozwiązania dla naszego klienta. Atrakcyjny konfigurator, pozwalający na indywidualne dostosowanie produktu, pozytywnie wpłynął na wizerunek sklepu internetowego.

W rezultacie współpracy nasz klient zbudował konkurencyjną przewagę w branży. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom z naszej strony firma wzmocniła swój autorytet na rynku.

To, jak nazywasz swoje produkty, ma kluczowe znaczenie dla widoczności...

Czym jest responsywna strona internetowa i czy wdrożenie technologii...

Czym jest CTA i w jaki sposób je stosować? Poznaj skuteczny sposób na...

Sklep internetowy potrzebuje atrakcyjnej domeny, odpowiedniego CMS-a i...