Sklep internetowy obniża koszty dostosowania produktu

(16)

Sklep internetowy działający w branży cukierniczej zwiększa swoje przychody o 8% i znacząco obniża koszty dostosowania. Wystarczyło wdrożenie atrakcyjnego konfiguratora produktu, aby zainteresować klientów i usprawnić realizację zamówień.

Skrócony czas obsługi klienta

Głównym problemem sklepu internetowego był zbyt długi czas obsługi klienta. Zamówienia, które wiązały się z koniecznością dostosowania wyglądu opakowania do potrzeb kontrahenta, były realizowane drogą mailową.

Klienci przesyłali swoje wytyczne i pomysły, a cały proces przebiegał za pośrednictwem poczty elektronicznej. Taki sposób realizacji zamówień był problematyczny zarówno dla pracowników sklepu, jak i dla klientów.

Okazało się, że niektóre rozwiązania graficzne klient może przygotować samodzielnie, korzystając z nowych usprawnień strony internetowej sklepu. Wdrożenie konfiguratora produktu było funkcjonalnym rozwiązaniem nie tylko dla pracowników – klienci zwiększyli swoje zainteresowanie ofertą, ponieważ proces realizacji zamówień przebiegał błyskawicznie.

Online marketing

Mniejsze koszty dostosowania i większe zyski

Wraz z usprawnieniem procesu obsługi klienta, zainteresowanie ofertą wzrosło, a stąd był już tylko krok do zwiększenia zysków. Dzięki nowoczesnej funkcjonalności, sklep internetowy zarejestrował znaczną redukcję kosztów.

Wdrożenie atrakcyjnego konfiguratora produktu poskutkowało wzrostem przychodów o 8% i zmniejszeniem kosztów dostosowania – aż o 73%. Możliwość samodzielnej personalizacji zamówienia sprawiła, że klienci chętniej korzystali z usług sklepu internetowego.

Podsumowanie

Mniejsze koszty dostosowania niestandardowego produktu i wzrost przychodów w sklepie internetowym – to główne skutki stworzenia dedykowanego rozwiązania dla naszego klienta. Atrakcyjny konfigurator, pozwalający na indywidualne dostosowanie produktu, pozytywnie wpłynął na wizerunek sklepu internetowego.

W rezultacie współpracy nasz klient zbudował konkurencyjną przewagę w branży. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom z naszej strony firma wzmocniła swój autorytet na rynku.

Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy nad dedykowaną...

Jak wybrać skuteczną firmę SEO? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jaka jest odpowiednia szybkość strony internetowej i co na nią...

Różnica między B2B a B2C jest kluczowa w kontekście marketingu....